Informata më të reja

LIQUI MOLY hyn në Kupën Botërore të Automjeteve Touring WTCR së bashku me Hyundain

Prodhuesi Gjerman i lubrifikanteve  bashkëpunon me një ekip  pune për herë të pare. Prill 2020 –Eshte  hera e pare  në historinë e gjatë të LIQUI MOLY: Për herë të parë, specialisti i Gjerman I lubrifikanteve dhe aditivëve lidh kontrate partneritet me një ekip punimesh. Marka do të hyjë në Kupën Botërore të Automjeteve Touring WTCR […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY mbetet në Formula 1

Prodhuesi gjerman i lubrifikanteve nënshkruan kontratë tre vjeçare me serinë garuese – sponsorizimi më i madh në historinë e kompanisë Mars 2020 – LIQUI MOLY zgjeron  përfshirjen e tij  në Formula 1 dhe përfundon një kontratë me serinë garuese deri në fund të vitit 2022. Në gjysmën e të gjitha garave ne bordet reklamuese të […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY sfidon Coronen

LIQUI MOLY sfidon Coronen : një shpërblim për çdo punonjës , në vendin e punes me orar te reduktuar. Administratori I Pergjithshem   Ernst Prost falenderon fuqinë punëtore për angazhimin e tyre dhe I shpreh besimim e tij. Mars 2020 – Kohe te veshtira kerkojne masa te vecanta. Specialisti  Gjerman I lubrifikanteve dhe aditivëve LIQUI MOLY […]

Më hollësisht

Liqui Moly marka me e mire

LIQUI MOLY MARKA ME E MIRE PER TE DHJETIN VITE ME RADHE Lubrifikantet Liqui Moly u renditen ne  vendin e pare per lexuesit e Auto Zeitung, dhe produktet e mirembajtjes u renditen ne vendin e dyte.Serisht lexuesit e revistes se automjeteve Auto Zeitung  votuan Liqui Moly marken numer nje ku ata do te blenin lubrifikantet […]

Më hollësisht

Aditivet per stinen e dimrit: nje shtese vitaminash per motorrin e automjeteve.

Siguri gjate stines se dimrit Ndihesh pa deshire , I lodhur dhe letargjik(I pergjumur)? Ndoshta dimri po ndikon : ose nje grib I keq dhe me pasajot e tij  klasike. Shume njerez preferojne te ushqehen me shume fruta dhe vitamina ne fillim ne menyre qe te forcojne sistemin e tyre imunitar si nje mase paraprake.  […]

Më hollësisht

Tre produkte për kondicioner të pastër

  Nëse nëpër brendësinë e makinës suaj qaekullon jo vetëm ajri i ftohtë, por edhe një erë e pakëndshme, është një shenjë se kondicioneri juaj ajror sulmohet nga bakteriet dhe myku. Pasojat nuk janë vetëm erë e pakëndshme, por rreziku i alergjive. Këto janë tre mënyrat që LIQUI MOLY ju ndihmon me këtë situatë: E […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY sponsor i Bundesligës së hendbollit

Nga korriku I vitit 2019, hendbolli i lartë në Gjermani do të luhet së bashku me LIQUI MOLY-n. Specialisti i naftës dhe aditivët nga Ulmi fituan të drejtat e divizionit më të lartë të meshkujve në hendboll, që tani e tutje do të quhet  LIQUI MOLY Handball Bundesliga. Marrëveshja midis LIQUI MOLY-t  dhe Bundesligës gjermane […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY me mbushës të rinj

Mbrojtje më e madhe nga rreziku i shtimit të aditivit të gabuar në rezervuarin tuaj.. Mars 2019 – Nëse ke përdor aditivin e gabuar, është njëlloj sikur t’i japësh dikujt barë të gabuar. Kjo është arsyeja pse LIQUI MOLY shtoi më shumë mbrojtje për të siguruar që shoferët gjithmonë përdorin aditivë adekuat. Matësit e rinj […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY është markë më e mire

Shoferët zgjodhën LIQUI MOLY-n si fitues. Mars 2019 – Mbi gjashtë milionë lexues votuan dhe e zgjodhën markën më të mirë të vajrave të motorrit.Lexuesit e revistës gjermane “Auto Motor und Sport”, “Auto Bild”, “Auto Zeitung” dhe “Motorsport” ranë dakord se LIQUI MOLY është markë më e mirë në klasën e saj. Rezultatet e sondazheve […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY rikthehet në F1

Specijalisti gjerman për vajra motorike dhe additive LIQUI MOLY e filloi vitin me një senzacion. Ai do të investojë miliona në Formula 1. Shkurt 2019 – LIQUI MOLY rikthehet në stazat e nxehta në njëmbëdhjetë gara në Formula Një, spektaklin që e ndjëkin rreth 1 miliard shikues në televizion si dhe tifozë që e ndjekin […]

Më hollësisht

Aplikacioni i ri LIQUI MOLY

Një mënyrë e shpejtë për të gjetur vajin e duhur.. Janar 2019 – Specialisti gjerman LIQUI MOLY ka rishikuar plotësisht aplikacionin  e tij. Tani ju mundeni  shumë  shpejt të siguroni informacionin për atë se cili është vaji i vërtetë për një automjet të veçantë. LIQUI MOLY  app është në dispozicion pa pagesë për iOS dhe […]

Më hollësisht